poniedziałek, 14 października 2013

Plan treningowy - 1 i 2 tydzień.

Nadszedł czas na pierwszą weryfikację planu. Sam plan ma mnie i moją przyjaciółkę przygotować do biegu na 10 km, dla mnie jest to przygotowanie kondycyjne, bo generalnie dychę przebiegnę ale jak już biec to dobrze ;). Natomiast Kasie jeszcze tyle nie biegała i to z myślą o niej plan układałam ;) Plan wygląda w całości tak: PLAN NR 1.

Pierwsze dwa tygodnie:


Realizacja wygląda tak:


Jak widać częściowo wyszło zgodnie z planem. Założyłam, że każdy poniedziałek to będzie weryfikacja postępów na "szybkiej piątce" :)).
Postanowiłam to planu dodać obowiązkowo podbiegi i ćwiczenia dodatkowe. Jak widać na załączonym obrazku w pierwszym tygodniu szybka piątka nie była do końca piątką, ale nie było źle, Kasia troszkę się przeliczyła z tempem, więc jej podarowałam ;). Co do ćwiczeń dodatkowych wykonanych przez kochaną K nie będę się wypowiadać bo to pozostawiłam jej sumieniu ;). Natomiast biegania pilnuję.

Pierwsze podbiegi wydały nam się tak łatwe, że w następnym tygodniu zmieniłyśmy miejsce ich wykonywania i już można było nazwać to porządnym treningiem. O ile pierwszy tydzień wyszedł bardzo dobrze (sobota z nadwyżką), to w drugim tygodniu przeziębienie dało nam troszkę popalić, przesunięcie treningu z poniedziałek na wtorek zaburzyło nieco rytm, czwartkowy trening odpuściłyśmy żeby nogi odpoczęły. Jak już mówiłam nie raz, plan planem ale głowę na karku mieć trzeba a my forsować się nie chcemy :). Generalnie jestem zadowolona z postępów (szybka piątka). Co do ćwiczeń dodatkowych, przyznaję się bez bicia - TBC nie zrobiłam ani razu, za to stabilność zaliczyłam. Deska w moim wydaniu trwa nie za długo i mam po niej zakwasy na plecach, ale nie dam się i będą ją ćwiczyć!

Dzisiaj w planie szybka piątka, ciekawe jak wyjdzie (???).

ps. nie bez powodu zaznaczyłam w sobotę, że to był bieg poranny (po lesie) na czczo, kosztował on nas wiele wysiłku, więc mimo iż nie było to 8 km to byłyśmy mega zadowolone! I o to chodzi!! :)

3 komentarze :

 1. Się dzieje! Ciekawe jak Ci (a właściwie Wam) się sprawdzi plan - liczę na regularne doniesienia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to ciekawi :) doniesienia będą na pewno :)

   Usuń
 2. plan wygląda fajnie, życzę powodzenia w realizacji wszystkich założeń :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Niech idzie w świat!