wtorek, 3 listopada 2015

"SZTUKA CIERPIENIA" Shane Niemeyer, Gary Brozek. - (anty)poradnik, który wciąga jak narkotyk!

Kilka dni temu w moje ręce trafiła książka (w zasadzie to dwie książki, ale o tej drugiej będzie później) z oferty Wydawnictwa Galaktyka. Książka zainteresowała mnie już samym tytułem - "SZTUKA CIERPIENIA". 

Książka opowiada o życiu i drodze do spełnienia marzeń sportowca, triathlonisty i Ironmana - Shane Niemeyer. Nie przepadam za książkami typowo poradnikowymi, z suchymi opisami. Jako miłośniczka literatury kryminalnej (King, Koontz, Lumley - no może to nie kryminał), często książki stricte poradnikowe po prostu mnie nudzą. "SZTUKA CIERPIENIA"  to nie poradnik, w pewnym stopniu to nawet antyporadnik. To świetna historia o życiu człowieka, który zupełnie przez przypadek zmienił swoje życie! Jego walka i determinacja fantastycznie pokazuje, że gdy się chce spełnić marzenia trzeba ciężko pracować i przy niepowodzeniach nie poddawać się! 

Książka ta nie jest tak właściwie o bieganiu, bieganie a właściwie triathlon to tło dla historii ogromnej przemiany z człowieka - wraka w człowieka - zwycięzcę! Nie mówię tu bynajmniej o zwycięstwie sensu stricte w zawodach, ale o zwycięstwie nad swoimi słabościami!

 Na wstępie napisałam, że jest to antyporadnik. Nie tak do końca oczywiście, z tej książki można czerpać wiele. Zarówno brać przykład, jak i wystrzegać się pewnych sytuacji czy sposobu działania. Więcej pisać nie będę, nie chcę Wam zabrać przyjemności czytania! A "SZTUKĘ CIERPIENIA" czyta się wyśmienicie! Bohater książki ma w sobie tyle sprzeczności, że z pewnością Was nie znudzi!

Gorąco polecam tą pozycję. Nie jest to kolejny poradnik jak biegać, ale świetna opowieść jak spełniać marzenia!

Do kupienia tutaj ----> SZTUKA CIERPIENIA
2 komentarze :

  1. Brzmi ciekawie. Z chęcią przeczytam, tym bardziej, że za pół roku startuję w swoim pierwszym triathlonie ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zachęcam bo mnie książka bardzo się podobała :) gdybym jej nie oddała (w konkursie) to z pewnością przeczytała bym jąjeszcze raz :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Niech idzie w świat!